Skoplje demontira vardarsku mornaricu

Gradske vlasti makedonske prestonice počele su demontiranje prve od ukupno tri galije, koje su u korito Vardara "posađene" pre nekoliko godina, u sklopu projekta "Skoplje 2014".

Gradonačelnik Skoplja Petre Šilegov najavio je da će grad ukloniti tri galije sa Vardara, ali da će demontaža prve od tri ove građevine trajati nekoliko sedmica.

Tri galije, koje u zabetonirane u koritu Vardara, postavljene su kao deo kontroverznog projekta „Skoplje 2014", koji je vlada Zorana Zaeva zaustavila odmah po dolasku na vlast. Galije su deo urbanističkog projekta koji još čini dvadesetak objekata izgrađenih po uzoru na antičke građevine, kao i nekoliko desetina kipova.

Pre nekoliko godina procenjeno je da bi uklanjanje ova tri "broda" koštalo oko pet miliona evra.

Vlasti u Skoplju su, ranije, saopštile da neće više trošiti novac na projekat „Skoplje 2014", kontroverzni poduhvat bivše vlade Nikole Gruevskog, koji je Makedoniju koštao više od 400 miliona evra.

субота, 29. март 2025.
15° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса