среда, 28.12.2022, 09:53 -> 11:17
Извор: Би-Би-Си, Еј-Би-Си њуз, РТС
Novoizabrani republikanski kongresmen šminkao biografiju
Džordž Santos, novoizabrani republikanski član američkog Kongresa, priznao je da je tokom kampanje za mesto u Predstavničkom domu lagao o svom obrazovanju i radnom iskustvu. Santos je naveo, međutim, da namerava da ispuni obećanja koja je dao tokom kampanje.
Džordž Santos, koji je u novembru izabran za član Kongresa SAD, u intervjuu za Njujork post izvinio se što je lagao o delovima svoje biografije, priznavši da nije završio fakultet.
"Moji gresi ulepšavaju moju biografiju. Žao mi je", naveo je novoizabrani kongesmen, koji će u Predstavničkom domu narede dve godine predstavljati državu Njujork.
Santos je, inače, prethodno tvrdio da je 2010. godine diplomirao na koledžu Baruh u Njujorku.
"Nisam završio nijednu visokoobrazovnu ustanovu. Neprijatno mi je i žao mi je što sam ulepšao svoju biografiju", naveo je Santos.
Santos je, takođe, tokom svoje kampanje rekao da je radio za kompanije "Goldman Saks" i "Sitigrup".
Ovaj 34-godišnji novoizabrani kongresmen je, međutim, za Njujork post naveo da "nikada nije direktno" radio sa tim kompanijama, priznajući da je tada upotrebio "loš izbor reči".
Santos je rekao da je zapraio bio potpredsednik u firmi "Link Bridž", koja je sarađivala sa te dve kompanije.
"U kampanji sam govorio o stvarima koje brinu ljude, a ne o svojoj biografiji... Nameravam da ispunim obećanja koja sam dao u kampanji", istakao je Santos.
Američki list Njujork tajms prošle nedelje je doveo u pitanje biografiju Džordža Santosa, na šta je njegov advokat odgovorio da je reč o kleveti.
Коментари