уторак, 01.09.2020, 12:03 -> 12:58
Извор: РТС
Pantelić za RTS: Reprezentaciji je svaki meč je bitan, klubovi neuspehe pripisuju sudijama i savezu
Potpredsednik Fudbalskog saveza Srbije, kao i predsednik Fudbalskog saveza Beograda Marko Pantelić, u gostovanju na RTS-u pričao je o atmosferi i obavezama u reprezentaciji, kao i o stanju u domaćem prvenstvu.
Reprezentacija Srbije nalazi se u karantinu, pred utakmicu sa Rusijom u Moskvi.
"Da ne objašnjavam stavku po stavku, po Uefinom pravilniku imaju tačne mere koje se moraju poštovati, naše medicinske službe, treneri i igrači striktno ih se pridržavaju. Nema izlaska i ulaska u karantin", rekao je Pantelić.
Potpredsednik FSS-a izjavio je da selektor ima sve igrače na raspolaganju.
"Svi su tu, na našu sreću. Treniraju i na raspolaganju su Tumbakoviću i celoj naciji. Što se tiče narednih utakmica, za nas je svaki meč važan, nema više prijateljskog meča ili meča gde možemo da propuštamo nešto. Od meča sa Rusijom, svaki minut je bitan, sve do završetka kvalifikacija za EP i Lige nacija. Kroz ove utakmice mi rastemo i brusimo formu. Nema zagrevanja, svaka utakmica nam je najbitnija", dodaje Pantelić.
"Momci su svi veliki profesionalci i moraju da se priviknu na novonastalu atmosferu, svi znamo da je teško igrati bez publike. Prikavanje je bilo, igrala su se brojna takmičenja bez publike, oni su spremni, znaju šta ih očekuje."
Nekadašnji fudbaler bio je zaražen koronavirusom, ali se sada oseća fenomenalno.
"Fenomenalno se sada osećam, hvala Bogu i drago mi je da imam antitela i mogu da dajem plazmu. Četiri puta sam to uradio i po povratku iz Moskve ću to opet uraditi. Posledica nema, ali to je individualno, od osobe do osobe. Celom svetu je teško zbog pošasti koja nas je napala i stopirala ceo svet. Nadamo se da će se ubrzo pronaći neki dobar način ili vakcina da pošasti više nema", izjavio je Pantelić.
Od reprezentativne karijere se oprostio Nemanja Matić, vezista Mančester junajteda.
"Ja nisam pričao sa Nemanjom, Vladimir Matijašević jeste i ja znam ono što je nama Vlada preneo. Nemanja se odlučio za takav korak u svojoj karijeri, već je u godinama i hteo je da stane sa reprezentativnom karijerom i mi odluku Nemanje Matića moramo da poštujemo, jer je on veliki čovek i veliki profesionalac. Napravio je veliku karijeru i poželeo bih mu sve najbolje u karijeri i privatnom životu."
U reprezentaciji za naredne obaveze nema fudbalera iz Superlige Srbije.
"Mislim da je u ovom trenutku bitnije da su svi igrači ostali u svojim klubovima, jer naša četiri kluba očekuju težak period, posebne utakmice, a ti igrači obezbeđuju određene prihode, prave ličnu reklamu, a Srbiji obezbeđuju neophodne bodove na Uefinoj rang listi. Ulažemo veliki napor, na usluzi smo klubovima i želimo im da se kvalifikuju u evropska takmičenja. Mnogo bi značilo da što više predstavnika u Evropi imamo. Ako dođemo do 15. mesta, imali bismo dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampiona, što nije mala stvar", izjavio je Pantelić.
U poslednjih par dana nekoliko srpski klubova oglasilo se saopštenjima u kojima su u negativni kontekst stavljani FSS i sudijska organizacija.
"Prvo je sa saopštenjem izašla Zvezda, neosnovanim, da bi potom i Partizan i Vojvodina uradili isto. Mislim da su klubovi u strahu od eventualnih neupseha i da onda napadaju FSS i sudijsku organizaciju, tražeći alibi. Neprimereno je da prave atmosferu među navijačima, čak i mržnju prema drugim klubovima i savezu. Poručio bih im ovom prilikom da više povedu računa kako vode klubove, a ne da traže krivce za neuspehe u FSS-u i sudijskoj organizaciji.
Reprezentacija Srbije se 3. septembra u Moskvi sastaje sa selekcijom Rusije, a tri dana kasnije protiv Turske, u okviru Lige nacija.
Коментари