Sportski spomenar

Gost 248. emisije biće fubaler Nebojša Đorđević. Imao je zanimljivu karijeru. Počeo je da brani u "Crvenoj zvezdi". Ali, uz fudbal je želeo da završi i fakultet, pa je bio prinuđen da napusti crveno-bele. Branio je zatim u "Voždovcu", punu afirmaciju stekao u "OFK Beogradu", a kao prvi jugoslovenski fudbaler u Španiji čuvao je mrežu "Sabadelja".

Veliku pažnju poklonio je svom obrazovanju: diplomirao je veterinu, stekao licencu za spoljnu trgovinu, završio dve godine prava, a žali što nije studirao i psihologiju. Sada je veoma uspešan poslovan čovek.

U emisiji će između ostalog govoriti: o trenerima Toši Živanoviću i Miljanu Miljaniću, saigračima, neočekivanom odlasku u Španiju i utiscima iz dvogodišnje karijere u toj zemlji, na koji način je uspešno branio penale, kako mu je bavljenje fudbalom pomoglo u rukovođenju velikim preduzećem.

Autor Miroslav Nešić.

Radio Beograda 1 od 16 do 17 časova.

Спортски споменар Спортски споменар

Autor:
Мирослав Нешић

Спортски споменар је посвећен историји нашег спорта. Говорећи о својим почецима, успонима и падовима, поразима и победама, највећим успесима, истакнути спортисти који су се тамичили у протеклих седам деценија стварају слику спорта на овим просторима. [ детаљније ]

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове