Читај ми!

Film „Trag divljači” – vreme praskozorja raspada Jugoslavije

U režiji Nenada Pavlovića u MTS dvorani premijerno je prikazan film "Trag divljači" po motivima nekoliko književnih dela njegovog oca Živojina Žike Pavlovića, jednog od najvećih jugoslovenskih filmskih autora.

„Veličanstveno je prošla premijera. Aplauz, reakcije ljudi, prezadovoljni smo", rekao je glumac Miloš Timotijević.

Glumica Milena Pavlović istakla je da današnji mlad čovek koji ne zna ništa o tom vremenu, može da shvati vreme u kome se dešava radnja filma.

„Film ima jasnu paralelu sa današnjim trenutkom i znao sam šta mogu da očekujem od filma. Od onog trenutka kada sam pročitao scenario znao sam da će ovo biti nešto značajno i važno. Snimanje je već počelo i Uliks Fehmiju koji je trebalo da igra ulogu dobio je koronu, pa sam nastavio ulogu", rekao je Miloš Timotijević.

Ističe da film prikazuje vreme posle šezdeset osme godine i neko praskozorje raspada Jugoslavije.

U filmu glume Dragan Bjelogrlić, Miki Manojlović, Raša Bukvić, Nada Šargin, Boris Milivojević, Jovo Maksić, Milan Čučilović i drugi.

уторак, 25. март 2025.
17° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса