Отворен 31. Нишвил џез фестивал
У Нишу је отворен 31. Нишвил џез фестивал, највећи џез фестивал у југоситочној Европи. Током наредна 4 дана, на 20 бина биће одржано више од 300 концерата.
Традиционално на крају друге недеље августа, Нишвил на Тврђаву доводи великане џеза и велике звезде поп музике. Организатори кажу да ће бити најбољи фестивал до сада.
„Ово је најбоље отварање Нишвила икада, са националним Биг бендом РТС, са Били Кобамом, Левел 42. То су бендови и извођачи који ће увек привући публику и то се види по продају карата да они привлаче највише посетилаца", рекао јеИван Благојевић, директор Нишвил џез фестивала.
Група Левел 42 први пут је у Србији, док је легендарни бубњар Били Кобам већ свирао на Нишвилу 2008. године.
„Први пут смо у Србији и врло смо узбуђени што смо овде, требало је да свирамо на Нишвилу пре пар године, али је то
отказано због Ковида и сада смо ту да све надокнадимо“, рекао је Марк Кинг, група Левел 42.
„Ми живимо нашу музику. Ја имам 72 године и то је и даље моја велика љубав. Уживам да будем на турнејама,
фестивалима, јер је то најбоље што знам да радим“, истакао јеБили Кобам, џез бубњар.
Другог дана фестивала главне звезде фестивала су норвешки џезер Нилс Петер Молвер и двоструки добитници Гремија Морган Херитиџ са Јамајке.
Коментари