Ивањица је у знаку Нушића – почела Нушићијада
У Ивањици се одржава 13. фестивал културе, хумора и забаве "Нушићијада". У пклану је богат програм,позоришне представе, концерти и изложбе у славу чувеног комедиографа Бранислава Нушића.
Већ по традицији за Нушића и нушићијање право је време крајем августа и то у Ивањици. То је место где се састају гости и домаћини. Смотра културе и хумора одржава се под слоганом „Више од фестивала".
Обележавају се два јубилеја, 45 година од емитовања кулне серије Више од игре, у продукцији РТС-а. Биће представљена и књига коју је приредила Драгана Бошковић, у издању РТС издаваштва.
Други догађај је обележавање 110 година постојања фудбалског клуба Јавор.
„Смештајни каппацитети у Ивањици су потпуно попуњени. Гости су из целе Србије и из иностранства. Програм је богат", истакао је Јанко Грбић, директор Туристичке организације Ивањица.
Коментари