Драгана Радановић у Кући аутора у Ангулему

Стрип ауторка Драгана Радановић је победница конкурса Укрштене уметничке резиденције из области стрипа Србија-Француска који су покренули Француски институт у Србији, Град Панчево, Међународни центар за стрип и илустрацију из Ангулема и Агенција КомуникАрт из Панчева.

Конкурс је резултат Споразума о сарадњи у области културе и стрипа, који је потписан прошле године за време посете председника Француске Емануела Макрона Београду.

Стручна комисија у Француској, која је одлучила о победнику конкурса након уже селекције коју су начинили представници из Србије, одабрала је пројекат Нова слика детињста-експерименти Драгане Радановић, уз оцену да је тема овог рада веома инстересантна, као и начин на који ауторка жели да га реализује.

Пројекат који истражује конструкцију детињства у стриповима и проналази нове начине приповедања о том животном периоду, ауторка ће имати прилику да развије од првог јуна до 31. јула, током боравка у Кући аутора у Ангулему, првој резиденцији стрипа која је успостављена између Србије и Француске, у граду који претендује да постане европска престоница девете уметности.

Приредила: Маја Милић

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 16. јануар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом