SZO: Epidemija ebole globalni problem

Svetska zdravstvena organizacija proglasila je epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo, prenosi Rojters. Epidemiju bi trebalo tretirati kao međunarodni zdravstveni problem.

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je navela da je širenje ebole u Ugandi i gradu Goma povećalo rizik od širenja tog virusa.

Predsednik SZO-a Tedros Adhanon Gebrejesus rekao je da je prihvatio preporuke Komiteta međunarodnih eksperata u kojima je naglašeno da ne bi trebalo da se uvode ograničenja za putovanja ili trgovinu.

"Ograničenja putovanja ili trgovine neće biti od koristi – već je bilo više od 75 miliona provera na graničnim prelazima i drugim kontrolnim punktovima", rekao je Gebrejesus.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом