Turska, privedeno 100 osoba zbog veza sa Erdoganovim protivnikom

U devet turskih provincija privedeno 100 osoba tokom opsežne policijske operacije. Operacija još traje.

Nalozi za hapšenje izdati su protiv 140 osoba osumnjičenih da pripadaju mreži uticajnog propovednika Fetulaha Gilena, javila je agencija Anadolija.

Među njima se nalaze poslovni ljudi i zaposleni u banci Asia, jednoj od vodećih banaka u Turskoj, koja je od prošle godine pod kontrolom turske države.

Istražitelji sumnjaju da su te osobe finansirale Gilena od 2004. do 2015. godine i obezbedile mu oko 15 miliona evra.

Erdogan je ranije optužio svog nekadašnjeg bliskog saradnika Gilena, a sada zakletog neprijatelja, da gradi "paralelnu državu" kako bi ga svrgnuo sa vlasti.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 13. март 2025.
15° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса