петак, 02.07.2021, 16:24 -> 16:47
Извор: РТС
Аутор: Миле Новаковић
Rok muzika +rok fotografija=Brajan Rašić
U Narodnom muzeju Zrenjanina otvorena je izložba Brajana Rašića, jednog od najpoznatijih rok fotografa današnjice. Retrospektivnom izložbom u kojoj su radovi nastali u proteklih 40 godina prikazao je trenutke sa koncerata najvećih muzičkih zvezda današnjice.
Od 2006. je zvanični fotograf Rolingstounsa pa je upravo deo postavke sa fotografijama ovog benda izazvao i najviše pažnje publike u Zrenjaninu. Fotografije Brajana Rašića prikazuju savršen trenutak, autor navodi da se za to ne priprema posebno niti dogovara sa članovima benda, jer je svaki koncert priča za sebe.
"Oni rade svoj posao, ja moj. I to što moje fotografije pokazuju su neki trenuci u njihovom ponašanju, ako to tako možemo da kažemo. Znači, ovo je na neki način i dokumentarna fotografija. Oni rade, ja radim i to je proizvod naše saradnje," objašnjava Brajan Rašić.
U svojoj karijeri Rašić je fotografisao muzičke zvezde na oko 8.000 koncetara. Za ovu izložbu je izabrao 120 fotografija. Njegovi radovi izlagani su i objavljivani širom sveta, a izložba u Zrenjaninu po obimu prevazilazi sve koje je imao na ovim prostorima.
"Moramo da se pohvalimo, na širem prostoru bivše Jugoslavije ovo sada je možda i najveća retrospektivna izložba koju je on priredio. Naravno, kako je i sam rekao, neke fotografije koje se nalaze na zrenjaninskoj izložbi nisu nikada viđene, nisu nikada distribuirane," otkriva Ivana Arađan iz zrenjaninskog Narodnog muzeja.
Otvaranje izložbe u Zrenjaninu izazvalo je veliko interesovanje, održano je ispred Narodnog muzeja kako bi svi koji su želeli mogli da prisustvuju. Izložba "Pod sjajem zvezda" biće u Zrenjaninu do kraja avgusta.
Коментари