Popunjen centar za prihvat beskućnika u Zrenjaninu

Centar za prihvat beskućnika u Zrenjaninu radi osam godina i 365 dana godišnje je na usluzi korisnicima. U prihvatilištu je trenutno šesnaest osoba, i više nema slobodnih mesta za smeštaj.

Zvanični kapacitet Centra za beskućnike u Zrenjaninu je deset osoba, ali je u njemu trenutno zbrinuto njih šesnaestoro, što je najveći broj osoba kojima istovremeno može da se pruži dovoljan komfor.

Broj korisnika se menja, ali je uglavnom veći zimi. Osobama zbrinutim u prihvatilištu obezbeđeni su smeštaj, tri obroka, garderoba, lekovi, odnosno terapija ukoliko je potrebna, i druga stručna pomoć.

Korisnici sa kojima smo razgovarali (iz Zrenjanina, Mužlje, Melenaca i drugih mesta) kažu da su zadovoljni uslovima koji im Centar pruža.

O smeštaju u prihvatilištu odlučuje služba Centra za socijalni rad Zrenjanin kojoj se ove osobe obraćaju sa zahtevom, a procenu mogu da izvrše i stručna lica na terenu.

O organizaciji rada prihvatne službe razgovarali smo sa ..

Olivera Lisica, direktorka Centra za socijalni rad Zrenjanin

Rad prihvatilišta se finansira iz budžeta Grada, a donacije - sredstva za ličnu higijenu, kućna hemija i garderoba, uvek su dobrodošle.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом