Opština Knić pomaže poljoprivrednicima

U Kniću su prošle godine potisana 333 ugovora sa domaćinima iz okolnih sela o podsticajima za investiranje u poljoprivredna gazdinstva ove opštine.

Marko Tanasijević živi sa roditeljima u Žunju nadomak Knića, porodično se bave seoskim turizmom ali samo od toga, kako kaže,  u selu ne može da se živi, Marko je pre godinu dana odlučio da sam pokrene posao sa zasadima borovnice na pola hektara i od dobijenih 85 hiljada dinara - opštinskih subvencija namerava da ih zaštiti od korova:

Taj agrotekstil smo uveli kao novinu, nešto novo da da uvedemo, da isprobamo, Holanđani i ostale zemlje koje su malo ispred nas, pa mi sada gledamo šta oni rade pa eto..."

Najveće interesovanje poljoprivrednika vladalo je za nabavku ovaca, junica i svinja, kao i konstrukcija za plastenike i sitnu mehanizaciju.

Poljoprivrednike je pomoglo Ministarstvo za demografiju i populacionu politiku Republike Srbije sa 35 miliona dinara, ostalih 80% sredstava je iz budžeta same opštine - po čemu je i jedinstvena.

"Ovo je prvi put otkako postoji opština Knić da se ove subvencije dodeljuju", ističe Zoran Đorović, predsednik Opštine Knić. "Mi svakako sa ovom politikom i u 2018. godini nastavljamo, izdvojili smo preko 20 miliona za podršku subvencijama i, naravno, trudićemo se da pored opštinskog budžeta dodatna sredstva obavezno kroz odgovarajuće projekte ili podršku republike Srbije."

U toku 2017 godine, u ovoj opštini je  555 korisnika je, kroz četiri raspodele poljoprivrednih subvencija, dobilo ukupno 60 miliona dinara.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 16. април 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом