Kako se Vranjanci spremaju za grejnu sezonu

Grejna sezona zvanično počinje 15. oktobra. Većina Vranjanaca već je pripremila drva za ogrev, a oni koji ih sada nabavljaju - plaćaju ih više. U toplani "Novi dom" završili su remont kotlova i spremni su za grejnu sezonu.

Isečena drva su poređana skoro ispred svake kuće u Vranju, gde se tradicionalno najviše koriste za grejanje. Većina je ogrev nabavila tokom proleća i leta, jer je cena tada bila povoljnija, oni koji to čine sada plaćaju deset odsto više.

I usluge sečenja ogrevnog drveta povećane su sa 350 na 400 dinara po kubiku. U Šumskom gazdinstvu drva se uglavnom prodaju već na šumskim putevima i direktno na adresu kupaca.

Cena ogrevnog drveta u Šumskom gazdinstvu ista je kao i prošle godine. Kubik košta oko 4 hiljade dinara.

Gradska Toplana u novu grejnu sezonu ulazi sa remontovanim kotlovima i sistemom i sa starim cenama, 79 dinara po kvadratu stambene površine. Energente za predstojeću zimu sukcesivno će nabavljati.

Prema rečima Gorana Petrovića, direktora Toplane "Novi dom" u Vranju, mazuta ima i na zalihama:

"Najverovatnije ćemo malo veće količine u novembru i decembru da obezbedimo. Na godišnjem nivou trošimo dve i po hiljade tona mazuta."

Toplana od građana i privrede za grejanje potražuje oko 200 miliona dinara. Kako bi naplatila dugove nudi potrošačima reprogram na šest meseci - u suprotnom, utužiće dužnike.

 

 



Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 19. април 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом