Dom za stare "Miserikordija" u Kikindi

U Kikindi je prošle godine otvoren Dom za stare "Miserokordija" u koji je uloženo oko milion evra. Smeštajni kapaciteti su 43 kreveta, a trenutno u domu boravi 25 korisnika.

Dom za stare "Miserokordija" u Kikindi otvoren je oktobra prošle godine kad je od Ministarstva za rad i socijalna pitanja dobio dozvolu za rad. Osnivač Doma je Katolička biskupija, a izgrađen je na mestu nekadašnje zgrade u kojoj su boravile časne sestre Slovenke, na radu u kikindskoj bolnici.

U rekonstrukciju stare i izgradnju nove zgrade Doma uloženo je oko milion evra. Smeštajni kapaciteti su 43 kreveta, a trenutno u domu boravi 25 korisnika.

Brigu o njima vodi 18 zaposlenih, među kojima su medicinske sestre, negovateljice, socijalni radnik, kuvari i drugi.

Nega korisnika je dvadesetčetvorosatna, a doktor konsultant jednom nedeljno obavlja vizitu. Korisnik doma je i najstariji stanovnik Kikinde Ferenc Čanji, koji ima 102 godine. Nema medicinsku terapiju, a jedino slabo čuje.

Jedan od važnijih segmenata u radu doma je socijalna adaptacija svih korisnika.

Korisnici svakog dana imaju tri redovna obroka i dve užine.  Na trpezi je obavezno  meso, povrće i voće. Radne terapije održavaju se jednom nedeljno kada u dom dolaze časne sestre koje sa korisnicama prave ručne radove.

rts.kikinda@rts.rs
+381 230 439 745

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. април 2025.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом