Bramerc: Još 5.000 osumnjičenih u BiH
Na činjenicu da je donekle ostvarena pravda za strašne zločine počinjene tokom sukoba u BiH treba gledati kao na važan faktor u proceni rada Tribunala, izjavio je glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc u intervjuu za "Glas Srpske".
Serž Bramerc je naveo da mnogi zločini još nisu procesuirani i da samo u Bosni i Hercegovini još ima 5.000 osumnjičenih za koje bi trebalo sprovesti istrage, prenosi RTRS.
Osvrćući se na kritike da Srbi nisu zadovoljni odnosom prema žrtvama srpske nacionalnosti, Bramerc je rekao da je Tužilaštvo postiglo značajan napredak, posebno zbog kontakata sa organizacijama koje predstavljaju porodice žrtava.
Bramerc je naglasio da jedino žrtve imaju svako pravo da kritikuju rad tužilaca i sudova i da zato smatra da je važno razgovarati sa organizacijama žrtava.
"Svaki put kad dođem u BiH sa njima se sastajem. Razumem nezadovoljstvo porodica srpskih žrtava", naglasio je Bramerc i dodao da nije sporno da bi jedan broj zločina tek trebalo procesuirati.
Važno je, međutim, i da se pogleda šta se događa upravo sada, predočio je Bramerc, koji smatra da je Tužilaštvo BiH nedavno postiglo značajan napredak u procesuiranju počinilaca zločina nad Srbima.
U toku je veliko suđenje za zločine u opštini Orašje, predmet "Sakib Mahmuljin" za zločine koje su počinili mudžahedini, dok se predmeti koji se bave seksualnim deliktima, gde su žrtve Srpkinje u opštinama Orašje, Brod i Derventa, procesuiraju pred Sudom BiH, rekao je Bramerc.
On se nada da će u narednim mesecima biti vesti o daljim istragama i krivičnim gonjenjima za zločine gde su žrtve Srbi i pripadnici svih drugih nacionalnosti.
Bramerc je, govoreći o procesima protiv Radovana Karadžića i Ratka Mladića, napomenuo da će oni biti završeni u Hagu i da nema šanse da oni budu prebačeni pravosuđu u BiH ili Srbiji.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар