Višesatna blokada zgrade Tužilaštva u Novom Sadu, intervenisala policija
Poslanici dela opozicije u republičkom i pokrajinskom parlamentu, kao i gradski odbornici, blokirali su više sati zgrade tužilaštva i suda u Novom Sadu. Zahtevali su puštanje političara i aktivista koji su u pritvoru posle protesta zbog urušavanja nadstrešnice, kao i da se procesuiraju odgovorni za tragediju.
Ubrzo nakon blokade koja je počela oko osam sati ispred zgrade Tužilaštva, stigao je veliki broj pripadnika policije u opremi za razbijanje demonstracija.
Povodom blokade, oglasilo se Ministarstvo pravde, koje je navelo da predstavlja najgrublji vid pritiska na pravosudne organe u Srbiji.
Zaposlene i građane sa dokumentima koji dokazuju da imaju zakazano u zgradi suda, policija je propuštala sa desne strane.
U urušavanju nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra stradalo je 14 ljudi, a troje ih je bilo teško povređeno.
Dvadesetčetvorogodišnja Anja Radonjić, koja je bila među povređenima, preminula je pre dva dana u Kliničkom centru Vojvodine i ona je petnaesta žrtva nesreće u Novom Sadu. Zbog njene smrti, od danas je trodnevna žalost u Paraćinu.
U Novom Sadu su 17. novembra održani protesti, kada je blokirana raskrsnica kod Železničke stanice, a prethodni su održani 5. novembra, kada je takođe intervenisala policija.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić 5. novembra, istovremeno, podneo je ostavku.
Zbogobrušavanja nadstrešnice, premijer Miloš Vučević rekao je da se očekuju vesti o novim ostavkama, pozvavši nadležno tužilaštvo da saopšti dokle se stiglo u istrazi.
Istraga o nesreći na železničkoj stanici u Novom Sadu je u toku, a novosadsko Tužilaštvo do sada je saslušalo 71 osobu.
Коментари