Читај ми!

Sučeljavanje stavova na RTS-u: Pavle Grbović i Snežana Paunović o programima svojih lista

Snežana Paunović sa liste "Ivica Dačić – premijer Srbije" i Pavle Grbović sa liste "Marinika Tepić – Ujedinjeni za pobedu Srbije" razgovarali su u Jutarnjem programu RTS-a o programima svojih političkih organizacija i očekivanjima pred predstojeće izbore 3. aprila.

Snežana Paunović sa liste "Ivica Dačić - premijer Srbije" kaže da je gotovo ubeđena da Socijalistička partija Srbije ostaje u izvršnoj vlasti nakon izbora, iako to niko ne može da tvrdi.

"Verujemo u dobar rezultat Socijalističke partije Srbije i sigurno je da kada smo istakli Ivicu Dačića kao kandidata za premijera, definitivno smo ponudili najbolje rešenje za Srbiju i srpski narod i tu nema nikakve dileme", smatra Paunovićeva.

Ističe da dobar rezultat očekuju i u Beogradu i da veruje da Beograđani razumeju važnost i pravac u kojem je Beograd krenuo.

"Krenuo je da se razvija i postao ozbiljna metropola. Projekti koji su pred Beogradom nisu mali, značajni su za građane Beograda i gotovo da sam ubeđena da će rezultat Socijalističke partije Srbije biti bolji nego što je bio na prošlim izboima za Skupštinu Grada Beograda", kaže Paunovićeva.

"Beograd se razvija u pogrešnom pravcu" 

Pavle Grbović sa liste "Marinika Tepić - Ujedinjeni za pobedu Srbije" kaže da 3. aprila uveče očekuje da će ostvariti izuzetno dobar rezultat odnosno osvojiti najmanje jednu četvrtinu glasova na parlamentarnim izborima.

"Očekujem naravno i da će naš predsednički kandidat general Zdravko Ponoš ući u drugi krug predsedničkih izbora, gde očekujemo da će na kraju i pobediti Aleksandra Vučića", ističe Grbović.

Kaže da očekuju da od narednog ponedeljka dođe do smene vlasti i u Beogradu jer će, kako kaže, lista "Vladeta Janković - Ujedinjeni za pobedu Beograda" zajedno sa drugim opozicionim listama koje pređu cenzus imati dovoljno odbornika da formira novu gradsku vlast.

Smatra da se Beograd razvija u potpuno pogrešnom pravcu, da raste u visinu i postaje gotovo nepodnošljivo mesto za život, umesto da raste u širinu.

Celo gostovanje Pavla Grbovića i Snežane Paunović u Jutarnjem programu RTS-a pogledajte u video-snimku na početku teksta.

субота, 16. мај 2026.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом