Radnici "Goše" opet u štrajku
Zaposleni u Fabrici šinskih vozila "Goša" u Smederevskoj Palanci ponovo su u štrajku.
Bivši vlasnik firme "ŽOS Trnava" iz Slovačke nije poštovao ranije postignut dogovor da im po otpremanju 11 vagona iz "Goše" na železničku stanicu u roku od sat vremena isplati novac koji im za to duguje.
"Vagoni stoje dva i po dana na stanici, od novca ništa. Još jedna prevara. Mi smo danas izlazili na prugu pošto smo imali dojavu da vagoni moraju da odu. Ceo dan smo bili tamo, čuvali smo vagone na slepom koloseku i ostaćemo da ih čuvamo za vikend. Oni treba do 25. juna da nam isplate prvu šesnaestinu duga i da nam isplate platu za maj. To će po radniku da bude oko 60-70 hiljada. Kad nemaju sad da nam daju po 30.000 šta da očekujemo za 15, 20 dana, ko da nam da 70.000 po radniku?", pita predsednik štrajkačkog odbora Milan Vujičić.
Zaposleni sada čuvaju vagone na železničkoj stanici u Smederevskoj Palanci i ne dozvoljavaju da se transportuju u Slovačku, a bivši vlasnik obećava da će zaposlenima u "Goši" isplatiti sredstva do srede.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар