Ruski teniser Andrej Rubljov "predao titulu" u Monte Karlu

Ruski teniser Andrej Rubljov, branilac titule na mastersu u Monte Karlu, zaustavljen je na startu turnira, pošto je u drugom kolu izgubio od Australijanca Alekseja Popirina rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Trenutno 46. igrač na ATP listi je priredio iznenađenje i uspeo da posle sat i 40 minuta vrlo izjednačene igre savlada Andreja Rubljova, trenutno šestog igrača sveta i branioca titule u Monaku.

U prvom setu Popirin je do brejka stigao u trećem gemu, potom prednost sigurno čuvao i realizovao tek četvrtu set-loptu za vođstvo od 1:0.

Rubljov je bolje otvorio drugi set i stigao je do 3:1, ali je Popirin odmah vratio brejk za 2:3. Odluka je pala u devetom gemu, kada je treći put oduzeo servis nervoznom Rusu i stigao do vrednog trijumfa.

Popirin će u osmini finala igrati sa zemljakom Aleksom de Minorom, koji je savladao Holanđanina Talona Grikspora sa 2:1 (2:6, 6:2, 6:3).

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 5.950.575 evra.