Boston je 18. put šampion NBA lige, Dončić nije mogao sam

Košarkaši Boston seltiksa postali su šampioni NBA lige pobedom nad Dalas maveriksima rezultatom 106:88 u petoj utakmici finalne serije.

Boston je sada apsolutni lider po broju osvojenih titula sa 18 trofeja, dok su Los Anđeles lejkersi drugi sa 17 šampionskih naslova.

Do presudne pobede Seltiksi su došli lakše nego što se očekivalo, nakon čto su u četvrtoj utakmici ubedljivo poraženi.

Već nakon prve četvrtine, ekipa Džoa Mazule je imala deset poena prednosti, a na poluvremenu je zaostatak Dalasa iznosio 21 poen.

Luka Dončić je prvu trojku pogodio tek u poslednjoj deonici, a ni njegovi saigrači se nisu proslavili sa distance, zbog čega je Dalas vrlo rano ostao bez priključka.

Boston je sa druge strane imao nekoliko raspoloženih igrača koje je predvodio Džejson Tejtum.

Pokušali su gosti da se vrate u utakmicu početkom četvrte četvrtine kada se nervoza uvukla u redove Seltiksa, ali je Tejtum u tim momentima pogodio nekoliko važnih šuteva i odbio napad Maveriksa.

Tejtum je ujedno bio i najefikasniji igrač meča sa 31 poenom kojima je dodao osam skokova i 11 asistencija, dok je Džejlen Braun ubacio 21 poen.

Dalas je predvodio Dončić sa 28 poena i 12 skokova, a Kajri Irving je dodao 15 poena.

Upravo je izostanak boljih Irvingovih partija jedan od najvećih razloga zbog kojih će Dalas još uvek morati da čeka na drugu titulu u istoriji franšize.

Boston je došao do 18. trofeja, prvog posle 2008. godine i ukoliko održe ekipu na okupu, biće favoriti i sledeće sezone.