петак, 01.05.2026, 07:13 -> 13:05
Извор: РТС
Јокић након елиминације: Да смо у Србији, сви бисмо добили отказ
Никола Јокић оценио је да је Денвер у серији против Минесоте био недовољно добар, истичући број грешака и скокова које је ривал ухватио као кључне разлоге елиминације у првој рунди плеј-офа.
Денвер је елиминисан у првој рунди плеј-офа НБА лиге, пошто је у шестој утакмици поражен од Минесоте резултатом 110:98, чиме су Тимбервулвси прошли даље са 4:2 у победама.
После испадања, Никола Јокић је истакао да је његов тим у серији био инфериоран, пре свега због великог броја грешака и офанзивних скокова противника.
"Руди (Гобер) је велики момак, нисмо урадили добар посао, имали су 19 офанзивних скокова. Много смо губили лопте, поигравали су се с нама. Морао сам да играм боље, био је потребан бољи ритам. Посебно у прве три утакмице. Требало је да будем бољи, они су дефинитивно били бољи у овој серији", рекао је Јокић.
Најбољи кошаркаш Денвера је прокоментарисао и питање о томе да ли ће ова сезона утицати на његову будућност у Денверу.
"И даље желим да будем у Денверу заувек", поручио је српски центар.
На питање о могућим променама у екипи током лета, Јокић је додао да је тим далеко од онога што је требало да уради.
"Управо смо испали у првој рунди. Мислим да смо далеко од онога што треба да будемо. То није одлука на мени. Дефинитивно, да смо у Србији, сви бисмо добили отказ", истакао је Јокић.
Јокић је шести сусрет са Минесотом у плеј-офу НБА лиге завршио са 28 поена, 10 асистенција и девет скокова. Један скок је недостајао најбољем српском кошаркашу да дође до историјског 222. трипл-дабла у каријери рачунајући регуларни и плеј-оф део такмичења.
Јокић је провео 44 минута у игри и за то време је имао 11 погођених шутева из игре, а 19 покушаја.
Коментари