Milan prošao u osminu finala Lige Evrope - Jović strelac u bezbolnom porazu "rosonera"

Fudbaleri Milana poraženi su od Rena rezultatom 3:2 u drugom meču šesnaestine finala Lige Evrope, ali su zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvoj utakmici prošli dalje.

Luka Jović odigrao je ceo meč za ekipu iz Milana i uspeo da postigne jedan pogodak.

Srpski napadač je u 22. minutu odlično reagovao na centaršut Ernandeza i glavom poravnao rezultat nakon što je Bendžamin Burižu doveo domaće u vođstvo 11 minuta ranije.

U drugom poluvremenu je francuski napadač postigao još dva gola sa penala, od kojih je jedan skrivio Jović, igravši rukom u šesnaestercu. Između dva Burižuova pogotka, Rafel Leao je postigao drugi gol za Milan i tada je bilo jasno da Ren neće moći do iznenađenja.

Jović će zbog crvenog kartona koji je dobio protiv Monce propustiti dve utakmice u Seriji A.

Kada su ostali parovi u pitanju, Benfika je uspela da odbrani prednost iz prvog meča i remijem bez golova u Tuluzu prođe dalje.

Frajburg je nakon produžetka i preokreta uspeo da savlada Lans rezultatom 3:2 i plasira se u osminu finala. Lans je vodio sa 2:0 golovima Elija Vahija i Davida Pereire da Koste, ali je Roland Salai svojim pogocima u drugom poluvremenu doneo produžetak Nemcima. Pobednički pogodak postigao je Mihael Gregorič u 99. minutu.

Karabag je nakon velike drame uspeo da se domogne osmine finala, iako je poražen od Brage rezultatom 3:2. Igrali su domaći od 57. minuta sa igračem manje nakon što je isključen Elvin Kafarkviljev, a golovima Rodžera Fernandesa i Alvara Đala, Portugalci su izborili produžetak.

U produžetku su obe ekipe razmenile po gol preko Mateuša Silve i Simona Bance, da bi Nariman Ahundžade u drugom minutu nadoknade odveo Karabag među osam najboljih ekipa.