Atletiko nemoćan u Londonu, Čelsi je u četvrtfinalu
Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš meču osmine finala savladali Atletiko sa 2:0.
Čelsi je brzo uspostavio kontrolu i, iako je imao prednost iz prvog meča, pokazao da želi da igra fudbal, da želi da postigne gol.
Munjevit kontranapad "plavaca" u 34. minutu, Timo Verner je poslao odličnu loptu pred gol gostiju, a Hakim Zijeh je zatresao mrežu.
Kako se Atletiko više otvarao, Čelsi je stvarao bolje prilike.
Pokušavali su Verner i Zijeh, probao je i Ridiger sa distance, ali nisu uspevali da savladaju Jana Oblaka.
Dijego Simeone je probao i izmenama, od kojih se jedna nije dopala Luisu Suarezu - kada je u igru ušao Anhel Korea umesto Urugvajca, koji je sa kiselim osmehom izašao sa terena.
Međutim, ni Korea, a ni Dembele, kao ni Lemar, nisu mnogo promenili u napadačkom delu igre.
Bilo je, ipak, i uzbuđenja u završnici meča.
Prvo je Stefan Savić dobio direktan crveni karton, pošto je udario laktom Ridigera u borbi za poziciju kod kornera.
A onda, u četvrtom minutu sudijske nadoknade, brz kontranapad rezervista Čelsija - Pulišić je poveo u napad, a Emerson preciznim udarcem savladao Oblaka i postavio konačan rezultat.
U drugom današnjem meču, Lacio nije imao šansu u Minhenu protiv Bajerna.
Žreb za četvrtfinale održaće se u petak u 12 sati, a pored Bajerna i Čelsija, u igri su još Mančester siti, Real Madrid, Liverpul, Dortmund, Porto i PSŽ.
Коментари