Javna rasprava o programskim sadržajima RTS-a u Beogradu
Javna rasprava o programskom sadržaju Radio-televizije Srbije održana je i u Beogradu. Uz niz konstruktivnih kritika, čule su se i primedbe na program Javnog servisa, najviše na rad Informativnog programa.
Primedbama na progam, kako je najavljeno, biće posvećene naredne sednice Programskog saveta. Iduće nedelje javne rasprave održaće se u Pirotu i Knjaževcu.
Zoran Gavrilović iz Biroa za društvena istraživanja (Birodi) upitao je zašto javni servis koji ima svoj centar za istraživanje javnog mnjenja radi onlajn ankete, umesto, kako smatra, u telefonskim i terenskim anketama, pita publiku.
"Na sajtu RTS-a piše da od 1935. godine kuća radi slušanje publike. Zašto 2023. mi to nemamo? Javni servis je javni ako je u funkciji javnosti", dodaje Gavrilović.
Dragan Kremer iz nevladine organizacije Evropsko partnerstvo za demokratiju (EPD) predlaže formiranje profesionalnog tima za proveru vesti.
"Kada su dezinformacije najveći problem medija i u svetu i kod nas i kada se ne možete pouzdati u rad pojedinačnih novinara i urednika, RTS ima resurse da napravi tim za profesionalni 'fakt čeking' i da bude garant građanima da je ono što je izašlo iz RTS-a duplo provereno", navodi Kremer.
Коментари