Edukativna platforma o srpskom kulturnom identitetu
Prva edukativna platforma o srpskom kulturnom nasleđu "Srpski kulturni identitet" namenjen je srpskoj deci i omladini odrasloj u dijaspori, a koji ima za cilj da upozna mlade ljude sa srpskom kulturom, informiše o istoriji i aktuelnim temama Srbije i na taj način ih uključi u društveni život matične zemlje. Projekat sprovodi Udruženje "Generator Ideja Sintezis".
Osavremenjavanjem i kreiranjem bogatijeg sadržaja, uspostavlja se novi identitet, u skladu sa savremenim tendencijama, razvija se nov način očuvanja svesti o pripadnosti srpskom identitetu i izgrađuje se zdrav odnos prema kulturi za koju se vezuje osećaj pripadnosti.
Savremeni, ubrzani način života i globalizacija prisutna u celom svetu, doveli su do toga da mnogi mladi zaboravljaju svoje korene i nacionalni identitet koji nosi pripadnost srpskoj naciji. Čest je slučaj da roditelji ili nisu dovoljno informisani ili nemaju dovoljno vremena kako bi svojoj deci preneli znanje i tradiciju. Osnovni cilj projekta je da se taj, srpski deo identiteta osavremenjuje i bogati sadržajima i da ne ostane zamrznut u onom vremenu u kojem su roditelji ili preci stigli na novu teritoriju.
Projekat je realizovan u saradnji sa Ministarstvom spoljnih poslova Republike Srbije, Upravom za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu i firmom LESTE, koja je specijalizovana za elektronsku edukaciju.
Sav sadržaj je potpuno besplatan korisnicima koji žele da se edukuju o srpskom kulturnom nasleđu i dostupan putem linka.
U svojoj prvoj fazi projekta, biće prilike da se sazna više o srpskom kulturnom identitetu iz ugla istoričara Nemanje Starovića i Petra Đorđeva. Dodatan tok razvoja projekta može se pratiti na društvenim mrežama, saznajemo iz Udruženja "Generator Ideja Sintezis".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар