Читај ми!

Pijanista Andre Vots

Američki pijanista Andre Vots održao je 8. marta 1976. godine svoj prvi i dosad jedini koncert pred beogradskom publikom.

Dvorana Kolarčeve zadužbine isprobavala je te večeri koliko posetilaca može da stane u nju, kao i koliko decibela mogu da postignu izrazi njihovog frenetičnog oduševljenja. Rezultate koji su tom prilikom osvojeni, godinama kasnije, niko nije bio u stanju da premaši.

Mada se nije vraćao u Beograd, Vots je ovde stekao predane i istrajne poštovaoce koji su sa najvećom pažnjom pratili njegove uspehe i pokušavali da dođu do neke od brojnih ploča koje je snimao.

U današnjoj emisiji predstavićemo ga njegovim interpretacijama dela Franca Lista, Sergeja Rahmanjinova, Kamija Sen-Sansa, Petra Čajkovskog i Džordža Geršvina.


Autor emisije je Ivana Komadina.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом