Humanitarna organizacija „Srbi za Srbe“: Plamen nade širi se dobrotom
U želji da pomogne ugroženim sunarodnicima, grupa mladih ljudi u rasejanju okupila se oko humanitarne organizacije „Srbi za Srbe“. S godinama, njihov humanitarni rad se širio, broj volontera, ali i donatora se povećavao, a novac je odlazio narodnim kuhinjama, porodilištima, bolnicama, školama i ugroženim porodicama sa decom. Njihovu pomoć iščekuju i Mitrovići, porodica sa četvoro dece iz sela Sopot kod Kumanova, koju smo nedavno posetili. O ovoj misiji, humanitarnom radu i daljim planovima, govori Marija Morović iz organizacije „Srbi za Srbe“.
Autor:
разни аутори
Животне теме, атрактивни гости, добро расположење - анализа актуелних дешавања, вести из земље и света. [ детаљније ]
Biro rada je ne tako davno bio zatrpan kartonima nezaposlenih građana. Danas smo u situaciji da je za pojedina zanimanja teško naći radnike. Procenat nezaposlenih odavno se drži na oko 10 odsto i to gotovo da nije ozbiljan ekonomski problem Srbije. Šta Nacionalna služba za zapošljavanje danas radi za one koji su u potrazi za poslom, pitamo Srđana Andrijanića iz te ustanove.
Britanski premijer Riši Sunak nedavno je u poslednjem trenutku otkazao unapred dogovoreni susret za grčkim premijerom Micotakisom u Londonu. Ona vest je neuobičajena za diplomatiju i lidere uglednih država, posebno ukoliko su još saveznici i partneri. Skandal je izazvao veliku pažnju u obe zemlje, ali i van njih. Šta se ustvari desilo, koji su razlozi i moguće posledice, analiziramo sa našom dopisnicom iz Atine Majdom Šimunec.
U Savetu Evrope u Strazburu predstavljen je prvi izveštaj Evropske opservatorije za nastavu istorije koji obuhvata i Srbiju, pa je učešće u radu imala i naša istoričarka Ana Radaković. Koji je cilj ovog tela i kakvi su zaključci, za Magazin izveštava naša dopisnica iz Strazbura Nataša Jokić.
Urednik Ana Tomašević.
Коментари