Katarina Velika

Ženski rukometni klub Crvena zvezda u novom ruhu ušao je u šampionat Srbije, ali i sa ogromnim ambicijama. Čak devet pojačanja doveo je Milan Vujko, koji je najzaslužniji za ovaj projekat i stvaranje velike Zvezde. Pored ostalih, pravo iz Turske u matični klub vratila se Katarina Mančić, pivotmen sa reprezentativnim stažom. Prvi put je opet na parket izašla pre neki dan, u derbiju i pobedi nad ekipom Železničara iz Inđije. Katarina je u Turskoj, inače, sa svojim klubom osvojila Superkup i plasirala se u drugo kolo EHF kupa, sada su joj ambicije vezane za Zvezdu, za koju je debitovala u prvom timu sa svojih 16 godina.

Govorićemo, pored ostalog, ovog popodneva i o Sokolskom pokretu Srbije, uz našeg sagovornika Ivana Živanovića, generalnog sekretara. Za pojavu organizovanog telesnog ili fizičkog vežbanja u Srbiji smatra se 1857. godina, kada je oformljena Družina za gimnastiku i borenje pri slikarskoj školi Stevana Todorovića, u Beogradu koji je tada imao tek 16 hiljada stanovnika. Vreme sadašnje: pod zastavom Srpskog sokolskog društva druži se, vežba i takmiči oko pet hiljada članova. Od najmanje dece do rekreativaca koje niko ne pita za godine ako neguju zdrav duh, imaju naviku da vežbaju i slede tradiciju dugu 140 godina. U Srbiji deluje 25 sokolskih društava – u Novom Sadu, Somboru, Kragujevcu, Nišu, Boru, Rumi, Sremskoj Mitrovici, Vršcu, Pančevu, Kruševcu, Šapcu, Valjevu, u Batajnici...Do kraja godine sokolare očekuju brojne aktivnosti, o kojima će biti reči u ovom porodičnom magazinu Radio Beograda 1.

Asocijacija »Sport za sve« deluje u Beogradu od 1992.godine, nastavljajući tradiciju gradskog saveza za rekreaciju i fizičko vaspitanje »Partizan«, nastojeći da kontinuirano širi porodicu rekreativaca, kao i da svojim akcijama populariše sve veći broj aktivnosti. Pričaćemo o njihovom narednim projektima: `EXPO zim` i `Zaveslajmo zajedno`, uz asistenciju naše gošće, koordinatorke i članice Upravnog odbora asocijacije Jelene Obradović.

Roman `Epitaf za glumca` zadire u nesalomivi duh čoveka koji odbija da bude ućutkivan, zamenjen i zaboravljen, čak i kada je suočen sa nepremostivim preprekama. Nakon što se zavesa spusti na glumčev život, njegova ćerka, koja u njemu vidi uzor, započinje pisanje romana o ocu, nastojeći da njegovo nasleđe sačuva od zaborava... Ljubica Kubura, autorka romana, rođena je 29. januara 1988. godine u Beogradu, gde trenutno živi i radi. Jedan period života provela je u Skoplju. Piše kolumne za nekoliko portala u Srbiji. Nikada ne dovrši kafu do kraja. Uvek hoda u jednoj neispravnoj cipeli. Za nju savršen život znači šetnju po brdima, ispijanje vina i vođenje razgovora o poenti života. Sa 12 godina bila je prinuđena da čita Dostojevskog. Od njega je tada odustala i opredelila se za Čehova. Sada je za obojicu. Prošle godine predstavili smo zbirku kratkih priča `Beogradski akvarel`, evo novog naslova naše gošće, mlade dame koja savršeno zna šta želi da kaže svojim porukama u delima čiji je autor.

Kao i svake subote, i ove ćemo- pored sporta- pratiti i brojna dešavanja iz oblasti kulture, javnog i umetničkog života, od promocije knjiga, preko koncerata, do pozorišnih premijera i brojnih izložbi. Vitez kulinarstva Milijan Stojanić i danas ima predlog jelovnika za nedeljni ručak. U realizaciji emisije učestvuju Darko Milosavljević, Katarina Epštajn i Branislav Jerković.

Urednik i voditelj je Željko Stefanović

Време спорта и разоноде Време спорта и разоноде

Autor:
Жељко Стефановић

13. марта 2024. године, емисија обележава 64 година постојања, што је сврстава у ред најтрајнијих радио програма у нашим и европским оквирима. Свих тих деценија била је и остала мамац за публику која прати спорт, али и актуелности из јавног и културног живота. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом