Читај ми!

Sve o ponuđenim vakcinama

Vakcinacija, vakcinacija i vakcinacija. Za sada nema drugog rešenja, niti strategije u obuzdavanju korona virusa. U tom kontekstu, svaka vakcina je dobro došla. Vakcinacija je zvanično počela pre tri nedelje. Do kraja februata u Srbiju će stići još milion i osamsto hiljada vakcina. Plan je da se kompletna vakcinacija obavi u prvoj polovini ove godine. To bi moglo da obezbedi lakše disanje i kolektivni imunitet u drugoj polovini godine. Takav je plan, ali pred svima je dug put i još mnogo nepoznanica. O virusu danas i daljoj borbi sa njim za Magazin govori profesor Farmaceutskog fakulteta i član Komisije za registraciju lekova pri Agenciji za lekove Miroslav Savić

U ponedeljak 18. februara počinje drugo polugodište. Epidemiolozi upozoravaju na oprez, ali đaci se raduju. Zašto i koliko je realan školski ambijent značajan za obrazovni proces i važan u socijalizaciji i sazrevanju dece razgovaramo sa pedagogom srednje medicinske škole „Beograd" Sandrom Mitrović.

Spona, nvo iz Skoplja, koja se bavi srpskom kulturom, identitetom i položajem srpske zajednice u Makedoniji obeležila je 15 godina rada. O rezultatima, dometima i daljim ciljevina pričanjemo sa pijanistkinjom Majom Stojanović iz Spone.

Proverićemo i kakva je situacija na jugu Srbije i na Kosovu i Metohiji posle poplava.

Urednik i voditelj Ana Tomašević.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом