Nije važno ko ga je rodio, već ko ga je odgajio

Svi znaju izreku jedna je majka. Srećom po jedno majmunče, to nije uvek istina.

Ai Šeng, seljanin iz provincije Junan u jugozapadnoj Kini, nije ni slutio da će postati majka, tačnije, pomajka, i to jednom majmunčetu.

„Prvo sam začuo plač. Zaustavio sam traktor i otkrio da je reč o malom majmunu. Odmah je došao da me zagrli. Jednostavno mi se prilepio“, objašnjava Ai Šeng.

Bezuspešno je pokušavao da vrati bebu u divljinu. Mališan se svaki put grčevito držao za njega. Dirnut, Ai Šeng je preuzeo ulogu roditelja. Hrani i kupa makaki bebu i vodi brigu o njegovoj bezbednosti. Na kraju je ipak, morao da ga prijavi lokalnim vlastima.

„Kao što vidite, ovaj majmun je vrlo mali. Ako bismo odlučili da ga pustimo u prirodu, ne bi preživeo. Predaćemo ga profesionalnoj ustanovi za pomoć takvim životinjama“, navodi pomoćnica policije iz kancelarije za javnu bezbednost u šumarstvu Himenga, Vang Lijing.

Makaki majmuni su u Kini pod drugim stepenom zaštite države. Majmunče će dobiti stručnu obuku o preživljavanju u divljini pre nego što se konačno vrati u prirodu.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом