Читај ми!

Život na drvetu, a apartmani kao ptičija gnezda

U Meksiku, u oblasti Jukatana u Tulumu, pored Atlantskog okeana, osmišljen je neobičan projekat održive arhitekture nazvan „Tree Life“.

Projekat „Life Tree, Tulum"  nastao je na lokaciji neobične prirodne lepote, sa apartmanima koji pružaju luksuz i pogled „kao iz ptičjeg gnezda".

Hotelski kompleks turistima nudi 10 apartmana i 20 hotelskih salona. Okružen je bujnom vegetacijom, karakterističnom za taj deo sveta.

Osmislila ih je Kompanija „DNA Barcelona Arhitects", koja svoj dizajn zasniva na ravnoteži između prirode i geometrije, a oba su inspirisana prirodom. Ideja je nova vrsta turizma orijentisana ka prirodi.

Gnezda-apartmani nalaze se na drveću i povezana su stazama u obliku krošnji.

„Život na drvetu" u Tulumu nastao je kao novo iskustvo „arhiprirode" i veze odmora, džungle i okeana. Posetioci mogu da lutaju stazama i šetalištima do vrhova drveća, do svog gnezda. Prve goste  gnezda će promiti 2024. godine.    

уторак, 22. април 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом