субота, 19.07.2008, 17:06 -> 20:04
štampajБританско министарство "изгубило" 747 лаптоп рачунара
Министар одбране Велике Британије Дес Браун је "допустио могућност" да је његовом ресору у последње четири године украдено 658 лаптоп компјутера, а да се "изгубило" још 89.
Министарство је успело да пронађе само 32 лаптопа, објавиле су на интернет издању чешке "Хосподаржске новини" (ХН), позивајући се на Ројтерс.
Заједно са преносивим рачунарима, нестао је и 121 флеш диск, од којих су неки садржали и строго поверљиве, тајне информације, што све значи, да је у просеку недељно готово три лаптопа изгубљено или је украдено министарству одбране Велике Британије, пишу ХН.
"Чини се да се овој влади једноставно не може веровати, да ће осетљиве податке знати да сачува", изјавила је тим поводом либерални демократа Сара Титер.
У јануару ове године Британско министарство одбране је признало да је изгубило лаптоп са личним подацима о 600.000 људи, а најгори случај се десио лане када је Финансијски уред изгубио податке о 25 милиона оних који су конкурисали за родитељски додатак, објавиле су "Хосподаржске новини".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар