петак, 29.08.2008, 16:38 -> 17:19
štampajИрски теријер идеалан за Обаму
Уочи новембарских председничких избора, Американци су већ гласањем одабрали пса који би био идеалан кући љубимац за потенцијалну "прву породицу" ако Барак Обама уђе у Белу кућу.
Анкету је огранизовао Амерички кинолошки клуб (АКЦ), пошто су кандидат Демократа Барак Обама и његова супруга Мишел ћеркама обећали да могу да добију пса после избора.
У истраживању које је трајало седам недеља учествовало је више од 42.000 људи, а победио је ирски теријер са само неколико стотина гласова више од најближег супарника, пудлице.
Реч је о "изузетно интелигентном и атлетски грађеном псу", наводи се се сајту АКЦ-а.
Кинолошки клуб је прецизирао да слична анкета није рађена за кандидата Републиканаца, пошто Џон Мекејн већ има 24 кућна љубимца, међу којима и четири пса.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар