Палестински милитантни покрет Хамас саопштио је да је током састанка са "делегацијама посредника и гаранта споразума о прекиду ватре у Гази" нагласио да ће "прихватити план за другу фазу плана" америчког председника Доналда Трампа.
Хамас је саопштио да је "позвао посредничке стране и Одбор за мир да испуне своје обавезе" и да "приморају" израелске снаге "да спроведу све своје обавезе у првој фази".
У саопштењу Хамас наводи да је позвао посреднике да приморају Израел да "оконча сва кршења закона, зауставе убиства и упаде, договоре се о мапи пута за другу фазу плана председника Трампа и да почне да развија временски оквир за његову имплементацију". Делегација Хамаса је раније у недељу у Каиру разговарала о послератном плану за Газу који подржавају Сједињене Америчке Државе, са Трамповим изаслаником Џаредом Кушнером, преноси Ал Џазира.
У саопштењу се наводи да су се Хамас и покрет отпора "у потпуности придржавали прве фазе споразума о прекиду ватре". Додаје се да Израел "није успео да спроведе ову фазу", да је "ескалирао своје војне операције на терену и да је продубио хуманитарну катастрофу", као и да је "експлицитно одбацио план".
(Танјуг)
Коментари