Судан, у нападу на вртић погинуло 114 људи, укључујући 63 деце

У нападу дроном суданских паравојних снага погођен је вртић у јужно-централном Судану, погинуло је 114 људи, међу којима је 63 деце, саопштила је Светска здравствена организација.

Суданска паравојна организација извела је нападе на две локације у граду Калуги, приликом којих је убијено 114 особа, од чега 63 деце, саопштила је Светска здравствена организација.

Први напад био је усмерен на вртић, а накнадни напади на медицинске раднике који су превозили преживеле у болницу.

Број жртава није одмах био познат, делимично и због прекида комуникације, преноси АП.

Директор СЗО Тедрос Гебрејесус рекао је да организација ''осуђује бесмислене нападе на цивиле и здравствене установе и поново позива на прекид насиља и повећан приступ хуманитарној помоћи, укључујући здравствену помоћ''.

Суданска лекарска мрежа и адвокати за хитне случајеве, групе које прате насиље над цивилима у тој земљи, за нападе су окривиле паравојне организације "Снаге брзе подршке", познате и као РСФ.

У сукобима РСФ-а и суданске војске у последње две године убијено је више од 40.000 људи, а више од 12 милиона људи је расељено.

Сукоби су сада најчешћи у региону Кордофан који је богат нафтом.

понедељак, 08. децембар 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом