Меркел и Зехофер: Постигнут компромис o миграцији

Немачка канцеларка Ангела Меркел изјавила је да је на кризном састанку са ЦСУ после "тешке борбе" постигнут компромис о миграцији који предвиђа успостављање транзитних центара на граници Немачке са Аустријом. Лидер ЦСУ Хорст Зехофер поручио да ће остати министар унутрашњих послова Немачке.

Ангела Меркел изјавила је да је на састанку са ЦСУ постигнут компромис о миграцији који предвиђа успостављање транзитних центара на граници Немачке са Аустријом.

33374172
33374172 Изјаве Ангеле Меркел и Хорста Зехофера

Из тих центара ће мигранти бити враћени у земље у којима су претходно регистровани, објаснила је Меркелова.

"Тиме је сачуван дух партнерства у Европској унији", рекла је Меркeлова и додала да ће истовремено бити предузете националне мере како би се боље управљало миграцијом, преносе немачки медији.

Претходно је лидер ЦСУ Хорст Зехофер изјавио да је постигнут договор "о томе како можемо у будућности да спречимо илегалну имиграцију на граници између Немачке и Аустрије". Такође је рекао да остаје министар унутрашњих послова. 

Зехофер је пре састанка понудио оставку на обе позиције ако канцеларка не прихвати контроле на граници које би обухватиле и враћање неких миграната са немачке границе. 

Број коментара 1

Пошаљи коментар
(уторак, 03.јул.2018 08:50)
Aleksandar

Registracija

To znaci da Srbija ne treba da registruje migrante. Valjda je sada svima jasno koliko je Orban dobar politicar.

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

Закључано: Откључајте повлачењем стрелице у десно ...
недеља, 06. април 2025.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом