Шпанија, бодљикава жица према Мароку

Постављена бодљикава жица на огради која дели шпанску северноафричку територију Мелиља од Марока. Амнести интернешенел саопштио нови потез шпанских власти "озбиљан корак уназад" када је реч о поштовању људских права.

Шпанија је завршила постављање бодљикаве жице на ограду која дели њену северноафричку територију Мелиља од Марока, једне од кључних тачака преко које илегални имигранти улазе у Европу.

Како је рекао портпарол владе у Мелиљи, власти су бодљикаву жицу почеле да постављају прошле недеље на ограду високу седам метара.

Шпанија је у Мелиљи раније већ постављала бодљикаву жицу која је, међутим, уклоњена 2006. године, јер су се имигранти повређивали приликом покушају да илегално пређу преко жице на шпанску територију.

Дуж 11 километара дуге ограде која одваја Мелиљу од Марока већ је постављено 48 камера за надзор, а ограда је ноћу осветљена целом дужином како би се лакше уочили имигранти који покушају да уђу на ову шпанску територију која има 80.000 становника.

Шпански огранак организације "Амнести интернешенел" изразио је "дубоку забринутост", истичући да је нови потез шпанских власти "озбиљан корак уназад" када је реч о поштовању људских права, јавио је АФП.

Према подацима шпанског Министарства унутрашњих послова, ограду око Мелиље, од 1. јануара до 17. септембра ове године, покушало је да пређе око 3.000 имиграната, што је скоро двоструко више у односу на исти период прошле године.

Шпанији на северноафричкој обали, поред Мелиље, припада и Сеута, град на јужној обали Гибралтара са око 75.000 становника.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 28. септембар 2024.
20° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи