"350 километара наде” - Страхиња и Андрија пешаче за малу Краљевчанку
Краљевачки спортисти, двадесетједногодишњи Страхиња Бошковић и Андија Богићевић, кренули су јуче пешке до манастира Острог како би прикупили помоћ за малу суграђанку Мију, којој је неопходно лечење у Турској. Пред њима је пут дуг 350 километара.
Испратили су их јуче у 8 сати пријатељи и породице испред манастира Жича. Данас газе осамдесети километар, сами по снегу, киши.
“Стали смо да једемо мало, да се одморимо мало и осушимо ствари пошто смо били мокри. Од свих имамо подршку људи који пролазе, стају колима да нас питају да ли нам треба помоћ”, рекао нам је Страхиња Бошковић, из Краљева.
Временске непогоде их успоравају, али не деморалишу, јер сваки пређени корак, кажу, значи шансу за живот мале Мије.
“Временски услови нам не отежавају ништа, не могу да нас спутају у нашем циљу, а то је да скупимо сав потребан новац за Мију и за њено лечење и због нас да стигнемо до Острога и испунимо наш сан”, истиче Андрија Богићевић, из Краљева.
План им је да за 10 дана буду на Острогу и помогну малој суграђанки којој је хитно потребна помоћ за лечење. Мија Томић је преживела тежак мождани удар, а за одлазак у Турску на лечење матичним ћелијама средином марта, потребно је прикупити 38 хиљада евра. Сваки Страхињин и Андијин корак је ближе том циљу.
Мији можете помоћи и слањем поруке 1670 на број 3030.
Коментари