Читај ми!

Сећање на Ацу Пуша – истакнутог спортског радника, заслужног за успон чачанке кошарке

Спортисти и грађани опростили су се на комеморацији од Александра Стефановића Пуша који је у Чачку преминуо у 93. години. Професор физичке културе један је од најзаслужнијих за развој и успехе чачанске кошарке.

Радни век провео је у чачанској гиманизији, али и другим школама и факултетима у граду. Живот је посветио кошарци, а лако је препознавао оне који су касније постали велики играћи.

Захваљујући управо професору Стефановићу Радмило Мишовић је са свега 15 година постао првотимац, а његовим стопама кренули су и други. Један је од најзаслужнијих зашто за Чачак кажу да је "град кошарке" и том спорту посветио се дуже од седам деценија. Радио је и у пензији и до последњег тренутка био активан.

"Желео свима да се нађе, значи да помогне, да да корисне савете, уживао у животу. Мислим да је од њега требало учити како се живот живи. Мислим да нам је доста тога пренео", наводи Лидија Сагић, ћерка Александра Стефановића.

На комеморацији у Градској управи од професора Аце Пуша опростили су се многи Чачани.

"Један животни саветник за све нас који смо у кошарци. И сигурно да његов допринос развоју чачанске кошарке и регионалне и шире је немерљив. Не може се описати речима", истиче Марко Ивановић, директор КК Борац.

"Напустила нас је заиста легенда, спортска легенда овог града”, сматра Дејан Коларевић, из СЦ "Младост". Додаје: „Не само спортска, већ и људска громада. Човек који је био и професор и тренер и инструктор и новинар и публициста и књижевник. Али, пре свега, један добар човек који је за своје 92 године оставио много тога."

У породичној збирци остаће и признања професору са Мораве. Ту је и оно добијено од Тита као и награда за животно дело спортских новинара и Града Чачка. У новинарству је провео готово седам деценија. Урадио је на хиљаде извештаја и репортажа за 25 редакција широм бивше Југославије.

субота, 12. април 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом