Додик и Цвијановићева са Орбаном: Српска има поуздане пријатеље и партнере
Председник Милорад Додик и српски члан Председништва Босне и Херцеговине Жељка Цвијановић састали су се са премијером Мађарске Виктором Орбаном у Будимпешти.
Милорад Додик се након огласио састанка на друштвеној мрежи Икс, наводећи да су у Будимпешти настављени разговори о сарадњи на свим пољима, од пољопривреде и економије до политике.
"Заједно с Виктором Орбаном и Жељком Цвијановић потврђујемо да Република Српска има поуздане пријатеље и партнере који верују у мир, стабилност и права народа да сам одлучује о својој будућности", написао је Додик.
Цвијановићева је на такође на друштевној мрежи Икс захвалила Мађарској на подршци и одличној сарадњи.
"Орбан је наш велики и доказани пријатељ, а Мађарска важан и поуздан партнер Републици Српској", истакла је Цвијановићева.
Цвијановићева је нагласила да Република Српска и Мађарска деле многе заједничке ставове, од заштите традиционалних вриједности до одбране властитих граница од илегалних миграција.
Коментари