Читај ми!

Ђукановић: Угасити националну авио-компанију може бити веома ризично и непромишљено

Угасити бизнис је једноставно и брзо, чак и националну авио-компанију, али може бити и веома ризично и непромишљено, посебно у земљи која четвртину свог БДП ствара у туризму, а која није искористила ни 50 одсто својих потенцијала у тој делатности, написао је на Твитеру председник Црне Горе Мило Ђукановић.

"Неће их ни искористити без лакше доступности дестинације, а ње нема, између осталог, и без националног авио превозника. О том нашем националном, развојном интересу нико неће бринути осим наше Владе. Данашња одлука није израз такве бриге. Прије бих рекао да је ријеч о чистом популизму, са могуће ненадокнадивим штетама по националну економију", пише на Ђукановићевом Твитер налогу.

Министар финансија и социјалног старања Милојко Спајић данас је саопштио да оснивање нове авио компаније не кошта те да је "то оснивачки капитал који би требало да се оплоди".

"Трошак ће бити нула, а инвестиција у зависности од процјене. Рационално ћемо размислити колико је новца потребно за оснивање компаније, водићемо се принципом одрживости", рекао је Спајић.

Министар капиталних инвестиција Младен Бојанић казао је да Влада нема нити један законски основ да продужи живот "Монтенегро ерлајнс".

среда, 04. фебруар 2026.
4° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом