Амбасадор Србије у Црној Гори: Осетљиви смо на усташтво
Амбасадор Србије у Подгорици Владимир Божовић изјавио је, након разговора у Министарству спољних послова Црне Горе, да поштује ту државу, али је истакао да је српски народ посебно осетљив на усташтво и оне који би данас да рехабилитују усташе.
Владимир Божовић је позван у Министарство спољних послова на разговор, пошто је на свом Фејсбук профилу коментарисао емитовање песме хрватског проусташког певача Марка Перковића Томпсона на Јавном сервису Радио-телевизији Црне Горе.
Песма Томпсона, који је познат по величању усташтва у својим песмама и на концертима, пуштена је у Јутарњем програму РТЦГ на Дан победе над фашизмом, 9. маја.
Божовић је тим поводом написао да сматра да је потребно утврдити појединачну одговорност и починиоца адекватно санкционисати.
Министар спољних послова Црне Горе Срђан Дармановић изјавио је раније данас да "страни амбасадори нису позвани да се мешају у то ко ће у Црној Гори за шта да одговара", пренео је подгорички портал ЦдМ.
"Мислим да страни амбасадори нису позвани да се мешају у то ко ће у Црној Гори за шта да одговара", саопштио је Дармановић на конференцији за новинаре.
Ово је други пут да је Божовић позиван на разговор у Министарство спољних послова.
Први пут је то било у јануару, а након покушаја паљења заставе Црне Горе у Београду, пошто је парламент усвојио спорни Закон о слободи вероисповести.
Иначе, због емитовања Томпсонове песме на Дан победе троје запослених у РТЦГ и задужених за Јутарњи програм тог медија кажњени су по 20 одсто од зарада током два месеца.
Коментари