ФСБ ухапсила агента украјинске обавештајне службе на Криму
Припадници ФСБ-а привели су на Криму агента украјинске обавештајне службе који је прикупљао податке о ваздушној заштити критичних објеката на полуострву, објавио је Центар за односе с јавношћу ФСБ-а.
Према подацима ФСБ-а, 45-годишњи становник Феодозије је украјинским обавештајним службама доставио фотографије војне опреме која се користи за патролирање ваздушним простором и обезбеђивање ваздушне покривености критичних објеката горивне и енергетске инфраструктуре.
(Известија)
Опширније
Краће
Експлозије у Кијеву, на снази узбуна за ваздушну опасност
У Кијеву су се чуле експлозије, а у граду је активирана сирена за ваздушну узбуну, јавља украјински лист Телеграф.
Према онлајн мапи украјинског Министарства дигиталне трансформације, у Кијеву се чују сирене за ваздушну узбуну.
(Телеграф)
Опширније
Краће
Москва: Оборено 145 дронова изнад више руских региона
ПВО снаге Русије уништиле су 145 дронова изнад руских региона, саопштило је Министарство одбране.
Значајан број дронова је пресретнут и уништен изнад Московске области: 53 дрона су уништена у Московској области и 46 беспилотних летелица на путу ка Москви.
Опширније
Краће
08:05
Орбан: Нећемо слати наше синове у туђи рат
Премијер Мађарске Виктор Орбан поновио је став да држава неће слати своје војнике у туђе ратове и да је приоритет одржавање безбедности на домаћем тлу.
"Ми наше синове нећемо слати у туђи рат", поручио је Орбан на јучерашњем антиратном скупу у Будимпешти након "Марша мира".
Руска војска концентрише значајну количину снага и средстава у Запорошкој области, сматрајући је својим примарним фокусом, упозорио је главнокомандујући украјинске војске Олександр Сирски. Додаје да је интензитет офанзивних операција у области Гуљајпоља знатно већи у поређењу с другим областима.
Руске снаге се приближавају Славјанску, налазе се на само неколико километара од тог града у Доњецкој области, објавио је шеф самопроглашене ДНР Денис Пушилин.
Украјински председник Володимир Зеленски упозорава да ће посланици морати или да "служе" у Врховној ради или да иду на фронт. Трећа опција је, како каже, да се некако промени закон и одрже избори.
"Али, верујем да су избори немогући током рата, а постоје и одговарајуће правне тешкоће", поручио је Зеленски.
Док украјински лидер тражи нове борце за фронт, Фајненшел тајмс сазнаје да је амерички председник Доналд Трамп немачком канцелару Фридриху Мерцу јасно ставио до знања да верује да се сукоб у Украјини развија у корист Русије.
Лист сазнаје и да Трамп губи интересовање за мировне преговоре у Украјини док се фокусира на Иран. По свему судећи, сазнања Фајненшел тајмса потврђује и порука из Кремља.
"Европљани чине све што могу да убеде Украјину да настави рат са Русијом, док су преговори о мировном решењу на чекању, јер се Сједињене Америчке Државе фокусирају на друга питања", изјавио је, такође за Фајненшел тајмс, портпарол Кремља Дмитриј Песков.
У међувремену, с "Марша мира" у Будимпешти Мађари поручују – нећемо бити украјинска колонија. Премијер Виктор Орбан упозорава да се лидери Европске уније спремају за рат с Русијом и да не желе да се сукоб у Украјини заврши.
Коментари