Читај ми!

Нови владин предлог за фриленсере - отпис камата и репрограм

Влада Србије представиће у уторак фриленсерима нову понуду на основу које ће око 80 одсто њих бити ослобођено плаћања пореза и доприноса који нису регулисали у претходних пет година, речено је агенцији "Танјуг" у Министарству финансија.

Нови предлог предвиђа и да држава преосталим фриленсерима отпише све камате и да репрограм у трајању од 10 година.

Тако ће, на пример, фриленсер са приливом од 500 евра месечно у трајању од годину дана морати да плати за те приходе свега седам евра.

Влада је тако пронашла решење за фриленсере у складу са законом, које неће угрозити њихово материјално стање.

Пореска управа је у октобру позвала раднике на интернету да сами обрачунају своја дуговања током претходних пет година уколико нису редовно измиривали своје законске обавезе према држави, због чега су фриленсери негодовали у претходном периоду.

У Србији, према неким проценама, има око 10.000 фриленсера.

петак, 14. март 2025.
20° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса