Ђурић: Саобраћај у Митровици добиће нови изглед

У Косовској Митровици данас почињу радови на ревитализацији Моста на Ибру који је од 2011. године затворен за саобраћај. Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић каже за РТС да мост на Ибру неће бити отворен све док реконструкција не буде потпуно завршена. Додаје да ће се о ЗСО и телекомуникацијама разговарати сутра у Бриселу.

Почетак радова на мосту у Косовској Митровици у складу је са договором Београда и Приштине из августа 2015. године. Кад радови, како се планира у јануару буду готови, мост који је годинама раздвајао град на албански и српски део, биће поново отворен за саобраћај.

Директор канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић рекао је, гостујући у Дневнику РТС-а, да мост на Ибру неће бити отворен све док не буде потпуно завршена реконструкција, односно док Улица краља Петра не буде претворена у пешачку зону, као и док не буде успостављен статички пункт Кфора и српског дела КПС-а на северној страни моста.

Каже да су други расипали народни новац на непостојеће пројекте у Косовској Митровици.

"Ми данас градимо и за шест месеци, односно до 20. јануара и завршетка реконстукције, читава Косовска Митровица ће добити нови изглед саобраћаја", каже Ђурић.

Ђурић напомиње да међу Албанцима има оних који исмевају то што Србија поштује своје обавезе из Бриселског споразума и којима "апсолутно не пада на памет" да преузму одговорност за спровођење свог дела споразума.

Подсећа да се више од 40 посто текста споразума односи на ЗСО.

Што се тиче наставка разговора у Бриселу, Ђурић каже да већ сутра почињу разговори и о Заједници српских општина и о телекомуникацији.

Говорећи о посети потпредседника САД Џозефа Бајдена, Ђурић наглашава да је она веома важна за Србију и у интересу народа.

"Ми желимо да градимо што је могуће квалитетније и боље односе са САД", каже Ђурић.

Што се тиче притисака на Србију у погледу ставова према КиМ и нових покушаја Приштине да се учлани у међународне организације, Ђурић поручује да су позиције Србије по питању статуса Косова познате.

"Ми ћемо се током посете фокусирати на оно око чега можемо да изграђујемо и унапређујемо сарадњу", каже Ђурић, док оно око чега нема слагања остаје по страни, уз настојање да се разлике смање.

Подсетио је да у периоду од четири месеца Србију посећују представници најважнијих земаља у свету, наводећи председника Кине, потпредседника САД, председника руске владе.

Такође, вече пред долазак Бајдена, у Србију долази шведски премијер, каже Ђурић, објашњавајући да је веома ретко да лидер једне протестантске земље долази само у Србију.

"Мислим да је Србија постала један изузетно важан саговорник по питању регионалних односа, стабилности, по питању кључних тема за Европу, као што су питања мигрантске кризе", каже Ђурић.

Истиче да се то "итекако прелива на положај нашег народа на КиМ".

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. септембар 2024.
23° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи