Читај ми!

Петковић: Дејан Пантић пуштен да се брани са слободе

Бивши полицајац Дејан Пантић из Косовске Митровице, који је крајем прошле године пребачен у кућни притвор, пуштен је данас да се брани са слободе, саопштио је директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић.

"Дејан Пантић кога је прво косовска полиција држала у бази на Јарињу данима без лекова и контакта с породицом, а који је тек после снажног притиска Срба с KиМ и дипломатске акције Београда крајем године пребачен у кућни притвор, данас је пуштен да се брани са слободе", навео је Петар Петковић на Твитеру.

Петковић је додао да је Дејану Пантићу уз кауцију укинута мера кућног притвора и он ће коначно моћи да буде на слободи.

"И он и његова породица прошли су праву голготу, али су дочекали лепе вести. Србија не заборавља своје невино ухапшене сународнике и наставиће борбу за свакога од њих", поручује Петковић.

Косовска полиција 10. децембра прошле године на Јарињу је ухапсила бившег полицајца Дејана Пантића који се са супругом враћао из Рашке.

На више локација у северном делу Косова и Метохије Срби су тада поставили барикаде у знак протеста због хапшења Пантића.

среда, 23. април 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом