Читај ми!

"Српски" софтвер осваја планету

Отворен нови софтверски центар компаније "Телевент ДМС" у Новом Саду. У Центар површине 12 и по хиљада квадратних метара уложено је више од 100 милиона евра. Та компанија развила је програм за рационалније коришћење електроенергетских капацитета, који користи више од 100 компанија широм света.

У Новом Саду отворен је нови софтверски центар компаније "Телевент ДМС" површине 12 и по хиљада квадратних метара у који је уложено више од 100 милиона евра. Та компанија развила је програм за рационалније коришћење електроенергетских капацитета, који користи више од 100 дистрибутивних компанија широм света.

Председник Владе Војводине Бојан Пајтић, посетио је новоотворени Центар, где је истакао да захваљујући овој компанији већина информатичких инжењера остаје у Новом Саду и Србији.

Пајтић је рекао и да је пре 12 година група професора са новосадског универзитета започела пројекат ДМС софтвера, а да се сада о томе говори као о највећој инвестицији у Граду и Покрајини у протекле четири године.

"Пружићемо подршку Универзитету и сарађиваћемо са овом компанијом, јер треба образовати још 10.000 нових инжењера с обзиром на ширење овог софтвера", рекао је Пајтић.

Градоначелник Новог Сада, Игор Павличић који је, такође, посетио ову компанију, рекао је да је "ово доказ да Град и Покрајина и Република могу да напредују крупним корацима".

"Град ће на све могуће начине пружити подршку даљем развоју IT сектора, јер то постаје све значајнија привредна грана која пословном амбијенту у Новом Саду даје нову димензију", рекао је Павличић истичући да је реч о инвестицији вредној 100 милиона евра, која је, како је казао, продукт наше памети.

У разговору Пајтића и Павличића са руководством "Телевент ДМС" истакнуто је да је у фебруару ове године потписан нови уговор о заједничком улагању са француском мега компанијом "Шнајдер електик", која је Нови Сад прогласила за главни компетитивни развојни центар за Смарт грид IТ технологије.

Укупна вредност француских инвестиција у пословни зграду, развојни центар и развојни програм за савремене Смарт грид техологије је преко 100 милиона евра.

То је отворило могућост за запошљавање више од хиљаду младих стручњака у овом новосадском развојном центру.

Створени су и реални услови да Србија и Нови Сад постану светски центар за производњу тог специјализованог софтвера, који би се могао наметнути као нови светски стандард у управљању великим системима. Тиме би био отворен широк простор за запошљавање додатних 10.000 високо образованих младих стручњака у Србији.

Компанија "Телвент ДМС" у овом моменту има више од 520 запослених врхунских стручњака, око 100 сарадника са Факултета техничких наука и преко 250 младих стипендиста.

ДМС софтвер се сада инсталира на свих шест континената. Више од двеста милона људи у свету у преко сто дистрибутивних компанија успешно користи овај српски производ за оптимизацију рада електричних дистрибутивних мрежа.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. септембар 2024.
21° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи