петак, 03.09.2010, 18:33 -> 19:07
štampajГодишњица трагедије у "Првом Партизану"
У ужичкој фабрици муниције "Први Партизан" , комеморацијом и откривањем спомен-плоче, обележена годишњица трагедије у којој је прошле године, у експлозији у подземним погонима темпирнице, погинуло седморо радника,а четрнаесторо лакше повређено.
Комеморативним скупом и откривањем спомен-плоче у ужичкој фабрици "Први Партизан" обележена је годишњица трагичне екплозије у подземним погонима, у којој је прошле године живот изгубило седам, а повређено 14 радника.
У холу управне зграде "Првог партизана" откривена је спомен-плоча на којој пише да су Биљана Луковић (52), Видојка Терзић (50), Светлана Ђурић (40), Јелена Лончаревић (36), Гордана Ђокић (33), Јасминка Остојић (24) и Драган Миловановић (42), трагично настрадали "посвећени послу и колективу".
Ова спомен-плоча, према речима генералног директора "Првог партизана" Добросава Андрића, сведочи да нису заборављени трагично настрадали радници тог предузећа, али је она истовремено и опомена да се предузму све неопходне мере да се таква трагедија поново не би догодила.
Говорећи на комеморативном скупу, на коме је, поред родбине погинулих радника и њихових колега, присуствовало руководство Града Ужица и делегације Министарства одбране и фабрика одбрамбене индустрије Србије, Андрић је рекао да је прошлогодишња трагедија највећа у 82-годишњој историји "Првог Партизана".
Он је истакао да је та трагедија у једном моменту запретила да потпуно заустави рад "Првог партизана, који је и у светским постао један од највећих светских произвођца стрељачке, ловачке и спортске муниције.
"Само разумевањем породица погинулих радника и представника државе, када су непосредно после трагедије фабрику посетили премијер Србије и министри унутрашњих послова, одбране и економије, добили смо велику моралну помоћ да се ухватимо у коштац да у највећем болу оспособимо фабрику за даљи рад", рекао је Андрић.
Истакао је да су, упоредо са оспособљавањем погона за рад фабрике у контакту са породицама настрадалих радника успели да им се пружи и конкретна помоћ, у чему није изостала ни подршка Града Ужица и Владе Србије.
Помен настрадалим радницима "Првог партизана" служили су свештеници ужичке цркве.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар