Дрид: За наставу се пријавило више од 500 студената, факултет блокирају непознати људи

Декан Факултета за спорт и физичко васпитање (ФСФВ) у Новом Саду Патрик Дрид, који је у понедељак позвао полицију испред тог факултета, након чега је дошло до интервенције над студентима и грађанима, изјавио је да нема ништа против протеста, али је против блокаде наставе и да је само желео да уђе на факултет.

Патрик Дрид је, говорећи о јучерашњем инциденту у Новом Саду, рекао за ТВ Пинк да је све кренуло од петка, када је покушао да нађе решење у вези са наставом и да се договори са "студентима блокадерима", сматрајући да их је мање од оних који наводно желе да похађају онлајн наставу.

Додао је да је са четири студента у блокади направио је договор да се у понедељак "укрсте папири" како би се видело да ли се настава наставља онлајн, за шта се, како тврди, пријавило више од 500 студената.

"Ја сам видео да је група професора која подржава блокадере схватила да је већина за оне који желе да се настави настава. Они су на крају одустали од понедељка где смо требали да суочимо папире. Позвали су бројне грађане да блокирају факултет. Када сам дошао испред факултета, нисам препознао ниједног студента. Ту су били и професори са мном, нико их није знао", рекао је Дрид.

Према његовим речима, није хтео да ризикује животе студената, да отварају врата факултета...

Поводом јучерашњих инцидената испред ФСФВ и интервенције полиције, Дрид је навео да је "само молио да прође", али су окупљени "прво напали полицију", док је он био са стране.

Тврди и да је много људи прилазило да га вређа и да га је "неколико људи свукло са степеница" и да су га "шутирали, вређали и упућивали претње".

"Ту ме je један младић заштитио, хвала му. Био сам спреман да ме убију. Колено ми је било дислоцирано, искочило је. Појавило се пар нормалних који су спречили да ме туку", рекао је Дрид.

Дрид је оценио и да би, да није било ратних ветерана, највероватније био избоден ножевима, због чега им захваљује.

Дрид је казао да у прва три месеца блокаде није имао потребу да зове полицију, јер су студенти мирно протестовали.

Тврди и да је "након 100 дана неко ушао са озбиљним парама и дневницама и да је онда кренуо хаос".

"Појавило се неколико професора који траже радикализацију, смену (председника Србије Александра) Вучића на наставно-научном већу и састанцима", навео је Дрид и додао да их је упозоравао да је то "политичко деловање на факултету" и да то неће да дозволи.

До тада, како је навео, није поднео ниједну дисциплинску пријаву, нити је звао полицију.

уторак, 29. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом